Zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną prezentację z dojazdem na terenie całego kraju!

Fotelik Baffin.1

Fotelik samochodowy dla dzieci Baffin.1 został zaprojektowany ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci o osłabionym napięciu mięśniowym. Baffin.1 został przetestowany przez laboratorium TÜV SÜD i jest homologowany jako „urządzenie przytrzymujące dla osób niepełnosprawnych”. Potwierdzeniem tego jest literka „S” oraz napis „special needs restraint” na naszej pomarańczowej tabliczce homologacyjnej.

Wyrób uzyskał homologację zgodnie z regulaminem nr 44 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNECE) – Jednolite przepisy dotyczące homologacji urządzeń przytrzymujących dla dzieci przebywających w pojazdach o napędzie silnikowym.

Cechy

1. Baffin.1 rośnie razem z dzieckiem.

Fotelik samochodowy Baffin .1 przeznaczony jest dla dzieci o wadze 9-36 kg. Fotelik posiada możliwość regulacji w trzech płaszczyznach. Można dostosować szerokość i wysokość oparcia pleców oraz głębokość siedziska. Baffin.1 jest zaprojektowany i zatwierdzony do użytku w następujących „grupach wagowych”:
• Grupa I dla dzieci o wadze od 9 do 18 kg,
• Grupa II dla dzieci o wadze od 15 do 25 kg,
• III grupa dla dzieci o wadze od 22 do 36 kg.

2. Stabilizacja dla osób niepełnosprawnych. Zestaw dodatkowych poduszek oraz pasów zapewnia doskonałe pozycjonowanie dla dzieci z osłabionym napięciem mięśniowym.

3. Ułatwione wsadzanie dziecka do fotelika. Łatwy dostęp do fotelika podczas wsadzania pasażera możliwy jest dzięki obrotowej platformie. Pomocne zwłaszcza dla dzieci o masie ciała powyżej 18 kg.

Ważne informacje dotyczące montowania fotelika i zapinania dziecka
1. W grupie wagowej I (9-18 kg) fotelik montowany jest za pomocą trzypunktowych pasów bezpieczeństwa samochodowych + dziecko przypinane jest w foteliku za pomocą 5-punktowych pasów wewnętrznych fotelika. Punkty 1 oraz 2 Instrukcji Obsługi.
2. W grupie wagowej II (15-25 kg) oraz III (22-36 kg) mocowanie fotelika i zapinanie dziecka odbywa się za pomocą trzypunktowych pasów bezpieczeństwa samochodowych. W przypadku dzieci o masie ciała powyżej 18 kg., pasy 5-punktowe należy zdjąć. Punkt 3 i 4 Instrukcji Obsługi.
3. Dla dzieci o masie ciała od 15 kg do 18 kg ZAWSZE używaj pasów 5-punktowych opisanych w punkcie 2 Instrukcji Obsługi.

Akcesoria

1. Obrotowa platforma ułatwiająca wsiadanie dzieci do fotelika. Pomocne zwłaszcza dla dzieci o masie ciała powyżej 18 kg.

2. Podnóżek na stopy z regulacją wysokości oraz kąta nachylenia.

3. Systemy dodatkowej stabilizacji:
a) dodatkowa poduszka na oparcie – poduszka z bocznym podparciem umożliwiająca stabilne boczne podparcie dla dzieci bardzo szczupłych,
b) dodatkowa poduszka siedziska – umożliwia zmniejszenie szerokości siedziska,
c) dodatkowa tapicerka zagłówka – stosowana gdy głowa dziecka wymaga dodatkowego bocznego podparcia,
d) pas piersiowy – służy do dodatkowego pozycjonowania i podtrzymywania klatki piersiowej (tułowia),
e) pasy odwodzące nogi – 2 szt. – służą do stabilizacji i odwodzenia kończyn dolnych.

4. Stolik – akcesorium do stosowania tylko na postoju. Zabrania się korzystania ze stolika w czasie poruszania się samochodu. Stolik nie był bowiem poddawany testom zderzeniowym.