Zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną prezentację z dojazdem na terenie całego kraju!

HERO-NXT - Hernik - Fotelik rehabilitacyjny

Fotelik HERO-NXT jest przeznaczony do zainstalowania na tylnym siedzeniu. Wyposażony jest w 5-cio punktowe pasy, dzięki którym dziecko bezpiecznie podróżuje. Za pomocą szybkiego uwolnienia zapewnia wygodę i szybkość w celu opuszczenia pojazdu. Fotelik posiada system ISOFIX, dzięki któremu pozycja dziecka podczas jazdy jest prawidłowa i stabilna. Dwa metalowe uchwyty znajdują się w szczelnie między oparciem a siedziskiem siedzenia samochodowego.

Dwa zaczepy ISOFIX przymocowane są do podstawy. „Klik, klik”- fotelik zamocowany jest w samochodzie! Materiały wewnętrzne w HERO-NXT są opracowane szczególnie dla potrzeb małych dzieci. Optymalne usytuowanie podparte jest wygodnym zagłówkiem oraz pasami na klatce piersiowej, które nie powodują ucisku i trudności w oddychaniu.
Fotelik HERO-NXT może być stosowany w kierunku jazdy, ale również ustawiony w drugą stronę. Z myślą o wsparciu dzieci z ograniczoną górną kontrolą korpusu, kąt pochylenia oparcia może być regulowany. Wsadzanie i wyjmowanie dziecka wymaga sporego wysiłku rodzica. Dla łatwiejszej podróży w foteliku HERO-NXT – można go obracać. Dzięki temu unikamy nadmiernego rozciągnięcia pleców. Jeśli fotelik ma być używany w różnych pojazdach, można w ciągu kilku minut instalować i usuwać go z samochodu.HERO-NXT bez dodatkowej poduszki HERO-NXT z dodatkową poduszką
szerokość siedzenia (plecy) 31 cm 25 cm
szerokość siedzenia (kolana) 32 cm 27 cm
głębokość siedzenia 33 cm 28 cm
wysokość oparcia 31-39 cm 27-35 cm
wysokość wierzchołka 48-56 cm 44-52 cm
wysokość poduszek k. piersiowej 12-21 cm
wysokość całkowita 60 cm (bez podstawy)
szerokość całkowita 44 cm
głębokość całkowita 63 cm
obciążenie do 18 kg

Budowa fotelika

Zmodyfikowany dla branży rehabilitacyjnej- fotelik HERO-NXT posiada peloty piersiowe korygujące wady postawy. Opcjonalnie dostępne są następujące akcesoria, aby zapewnić komfortowy i bezpieczny transport w samochodzie:

• Baza obrotowa
• Daszek przysłaniający słońce
• Podnóżek
• Peloty piersiowe
• System ISOFIX
• Pasy piersiowe
• Stolik
• Klin

Opcje te można indywidualnie dostosowywać do każdego dziecka.