Zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną prezentację z dojazdem na terenie całego kraju!

System pasów Careva

System pasów Careva to unikalne rozwiązanie w zakresie pozycjonowania osób niepełnosprawnych w pojazdach. Dzięki specjalnej konstrukcji pasów, mamy możliwość konfiguracji indywidualnego rozwiązania dostosowanego do naszych potrzeb. Jeśli potrzebujemy kompleksowej stabilizacji i korekty pozycji wybieramy zestaw Combi. Jeśli stabilizacji wymaga górna część tułowia to mamy do dyspozycji Zestaw Pasa Piersiowego lub Zestaw Pasów Naramiennych. Dla osób z tendencją do zsuwania się, ale stabilnym tułowiem mamy Zestaw Pasów Biodrowo-Pachwinowych.

Konstrukcja systemu Careva zapewnia doskonałą stabilizację, ale nie kosztem komfortu siedzenia. Pasy zapewniają utrzymanie odpowiedniej pozycji, ale nie krępują użytkownika systemu siedzącego w prawidłowej pozycji. Łatwość montażu, umożliwia szybkie i sprawne przepięcie systemu z samochodu do samochodu. Pasy można zastosować na dowolnym fotelu samochodowym, którego oparcie nie jest połączone z siedzeniem. Dla ułatwienia konfiguracji zestawy posiadają rozmiary ułatwiające ich dobór.

Pasy Careva to nie tylko zestawy. Można indywidualnie dobrać elementy do pozycjonowania korzystając dostępnych pasów, takich jak: pas piersiowy, pas biodrowo-pachwinowy lub pasy naramienne. W połączeniu z pasem mocującym uzyskamy potrzebną kombinację zapewniającą bezpieczną i komfortową pozycję osoby niepełnosprawnej. Każdy pas można dobrać w odpowiednim rozmiarze.

Zestaw pasów Careva Combi

Zestaw Combi to kompleksowa stabilizacja zawierająca pas biodrowy z
pasem pachwinowym i dopinanymi pasami naramiennymi. Taka kamizelka
zapewnia pełne zabezpieczenie przed niepożądanym wychylaniem,
przechylaniem i zsuwaniem się osoby wymagającej pozycjonowania. Na
komplet składa się pas biodrowy, pas pachwinowy i pasy naramienne oraz
pas główny montowany na oparciu fotela. Zestawy występują w 3
rozmiarach:

• S (dzieci 3-7 lat)
• M (dzieci 8 – 15 lat)
• L (osoby powyżej 15 lat)

Zestaw Pasa Piersiowego

Zestaw Pasa Piersiowego to rozwiązanie idealne dla osób z problemem
stabilizacji górnej części tułowia. W skład zestawu wchodzi pas główny i
pas piersiowy. Pas piersiowy zapinamy na wysokości klatki piersiowej
dobierając jego położenie dzięki kieszeniom pasa głównego. Zapięcie pasa
można przesunąć na bok, tak aby utrudnić jego rozpięcie. Zestaw
występuje w 4 rozmiarach:

• S (obwód klatki 70-90 cm)
• M (obwód klatki 90-110 cm)
• L (obwód klatki 110-130 cm)
• XL (obwód klatki 130-150 cm)

Zestaw Pasów Naramiennych

Zestaw Pasów Naramiennych to alternatywne rozwiązanie idealne dla osób z problemem stabilizacji górnej części tułowia, ale utrzymanie prawidłowej pozycji zapewniają pasy podtrzymujące ramiona i opcjonalnie klatkę piersiową, gdy użyjemy element łączący pasy. W skład zestawu wchodzi pas główny, pasy naramienne i złączka pasów naramiennych. Pasy zapinamy na wysokości ramion poprzed odpowiednie umieszczenie ich w pasie głównym. Dla zwiększenia stabilizacji możemy dodatkowo spiąć obie pasy za pomocą złączki, jeśli zachodzi taka potrzeba. Zestaw występuje w 3 rozmiarach:

• S (4-8 lat)
• M (8-15 lat)
• L (15 i więcej lat)

Zestaw Pasa Biodrowo-Pachwinowgo

Zestaw Pasa Biodrowo-Pachwinowego dedykowane w przypadku osób zsuwających się z fotela podczas jazdy. W skład zestawu wchodzi pas główny i pas biodrowy z pasem pachwinowym. Pas biodrowy ustawiamy w odpowiedniej kieszeni pasa głównego i odpowiednio regulujemy pas pachwinowy. Zapięcia pasa biodrowego znajdują się przy pasie głównym, utrudniając jego samodzielne rozpięcie. Zestaw występuje w 3 rozmiarach:

• S (4-8 lat)
• M (8-15 lat)
• L (15 i więcej lat)

Pasy Cross It

Cross It to uniwersalne rozwiązanie w pozycjonowaniu. Jeden zestaw dla wszystkich. Cross It można zastosować zarówno w samochodzie, jak i w transporcie publicznym, a nawet na wózku ze sztywnym oparciem. Pasy naramienne Cross It można wzdłuż tułowia lub na krzyż, opcjonalnie można zastosować łącznik przy zapięciu wzdłuż tułowia. Opcjonalnie można doposażyć Cross It w matę utrzymującą uda przed odwodzeniem.