Zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną prezentację z dojazdem na terenie całego kraju!

Starlight-NXT - Hernik - Fotelik rehabilitacyjny

Wysoce rozwinięty fotelik samochodowy jest przeznaczony dla niepełnosprawnych dzieci. Nadaje się do montażu w większości pojazdów użytkowych. Wyposażony jest w 5- cio punktowy pas, który zapewni dodatkowe wsparcie dziecka. Można dowolnie manewrować kątem oparcia.

Jest specjalnie zaprojektowany dla bardzo małych dzieci, dlatego oprócz poduszki siedzenia posiada również dwuczęściowe poduszki boczne oraz poduszkę tylną, które ograniczają głębokość siedziska do 25 cm. Można ją stopniowo regulować w zależności od wzrostu dziecka do 30 cm. Bardzo popularną cechą jest innowacyjna baza obrotowa, która znacznie ułatwia przenoszenie dziecka. W tym przypadku punkt obrotu znajdujący się w środku, został przesunięty do tyłu i na zewnątrz, dzięki czemu nie występuje kolizja z innymi częściami samochodu. Kolejną możliwością jest dobranie specjalnej poduszki. Dodając tę opcję do fotelika- może on służyć na dłużej. Do użytkowania fotelika przez dzieci z wadami postawy (tj. wszelkiego rodzaju skrzywienia kręgosłupa) sugeruje się dopasowanie pelot bocznych, które korygują tułowie dziecka podczas podróży samochodem.

                                                Starlight Young Sport

szerokość siedzenia  20 / 28 cm*
szerokość siedzenia  25 / 27,5 / 30 cm
głębokość siedzenia  32(34*) / 36(38*) / 40(42*) cm
wysokość wierzchołka  55(57*) / 59(61*) / 63(65*) cm
wysokość całkowita  od 63 cm
szerokość całkowita  46 cm
głębokość całkowita  46 cm
obiążenie  do 36 kg
  * bez reduktora siedziska

Budowa fotelika

 

Opracowany dla branży rehabilitacyjnej STARLIGHT Young- Sport posiada szeroką gamę opcjonalnych akcesoriów dla indywidualnych potrzeb dziecka. Oto co oferuje:

• Wsparcie dodatkowych poduszek,
• System ISOFIX,
• Dodatkowa regulacja kąta siedziska,
• Podnóżek,
• Baza obrotowa,
• Peloty piersiowe korygujące wady postawy,
• Klin

Ważne jest to, że żaden z akcesoriów nie wyłącza innego. Wiele nowoczesnych pojazdów posiada system ISOFIX. Bardzo komfortowy i wygodny 5-cio punktowy pas przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa w trakcie jazdy.