Zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną prezentację z dojazdem na terenie całego kraju!

Zestaw Belticar

Zestaw BeltiCar® (FP-44) został stworzony z myślą o bezpieczeństwie i komforcie użytkownika. Jego celem jest zabezpieczenie poprawnej pozycji siedzącej danej osoby. Z powodzeniem można go stosować na wszystkich fotelach, które posiadają szczelinę umożliwiającą przełożenie pasów między oparciem a siedziskiem. Przeznaczony jest nie tylko dla osób niepełnosprawnych, lecz również dla osób zdrowych, w tym dzieci. Może być stosowany przez osoby z niedowładami, po porażeniach, oraz z mniejszą kontrolą nad swoim ciałem. Ma szczególne znaczenie przy stabilizacji osób nadpobudliwych ruchowo.

Pasy transportowe BeltiCar

W skład zestawu Belticar® wchodzą:

PAS MOCUJĄCY (FP-40)
PAS BIODROWY (FP-42)
PASY NARAMIENNE (FP-43).

Pamiętaj! Stosowanie systemu BeltiCar® w pojazdach służących do przewozu osób, nie zwalnia użytkownika ze stosowania samochodowych pasów bezpieczeństwa. System ten współgra ze wszystkimi rodzajami pasów stosowanych w pojazdach mechanicznych, ze względu na konstrukcję, która umożliwia takie zastosowanie.

System BeltiCar

Powstał z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa dla użytkownika. Zapewnia stabilizację i utrzymanie poprawnej pozycji siedzącej. Przeznaczony jest nie tylko dla osób niepełnosprawnych, lecz również dla osób zdrowych. Może być stosowany przez dorosłych oraz dzieci. Szczególnie polecany osobom z niedowładami, po porażeniach oraz z mniejszą kontrolą posturalną. Uniwersalność rozwiązań BeltiCar® polega na tym, że można je zastosować na praktycznie każdym wysokim i sztywnym oparciu fotela, posiadającego szczelinę pomiędzy siedziskiem a oparciem. System składa się z pojedynczych elementów o różnych rozmiarach i szerokich możliwościach regulacji. Poszczególne pasy montowane są do centralnego pasa mocującego, który stanowi podstawowy element każdej konfiguracji. Pasy zapewniają wsparcie wszystkich kluczowych punktów ciała tj. głowa, tułów, miednica czy kończyny dolne. Dzięki takiemu rozwiązaniu, System BeltiCar® utrzymuje odpowiednią postawę ciała, nie ograniczając ruchów użytkownika siedzącego w prawidłowej pozycji. Koryguje ułożenie tułowia i niweluje nadmierny wzorzec zgięciowy, skutecznie poprawiając funkcje oddechowo-krążeniowe użytkownika. Pasy BeltiCar® mogą być mocowane na fotelikach huśtawek, których oparcie pozwala na montaż pasa mocującego, a także w domu, zabezpieczając poprawną pozycję siedzącą na fotelu, np. podczas oglądania telewizji. Znajdują też zastosowanie w wózkach inwalidzkich komfortowych i fotelikach rehabilitacyjnych. System BeltiCar® jest również rekomendowany do stosowania wraz z pasami bezpieczeństwa w środkach transportu prywatnego lub publicznego. Z powodzeniem może być stosowany w czasie podróży samochodem lub autobusem, niezależnie od wieku, a także jako zabezpieczenie pasażerów w zorganizowanych przewozach osób niepełnosprawnych.

Dostępne rozmiary

Wiek użytkownika Pas mocujący
(FP-40)
Pas biodrowy
(FP-42)
Pasy naramienne
(FP-43)
Zestaw BeltiCar®
(FP-44)
Od 3 do 8 lat mini S S S
Od 8 do 15 lat maxi M M M
Powyżej 15 lat maxi L L L